EN

از مرکز راهبری شبکه برق کشور بازدید کردند؛

معاون تحقیقات و منابع انسانی و مدیر کل دفتر توسعه منابع انسانی وزارت نیرو

معاون تحقیقات و منابع انسانی  و مدیر کل دفتر توسعه منابع انسانی وزارت نیرو

"محمدصالح اولیا" معاون تحقیقات ومنابع انسانی وزارت نیرو و "محمدعلی رفیعی" مدیرکل دفتر توسعه منابع انسانی وزارت نیرو با همراهی "داود فرخزاد" مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران از مرکز راهبری شبکه برق ایران بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در این بازدید که در آن "مهدی مقیم زاده" معاون راهبری شبکه برق و "محمدرضا کاشانی راد" معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت نیز حضور داشتند، کارکرد شرکت را 24ساعته عنوان کرد و گفت: برق تولید شده باید در لحظه مصرف شود چون قابلیت ذخیره سازی را ندارد و از آنجایی که مصرف هم به صورت لحظه ای تغییر می کند، توازن بین تولید و مصرف با شاخص فرکانس در این مرکز به صورت لحظه ای کنترل می شود.
در ادامه، معاون راهبری شبکه برق کشورضمن بیان خلاصه ای از اهداف، وظایف، ماموریت ها و چالش های مرکز ملی راهبری، بازدیدکنندگان را از نزدیک با فعالیت های این مرکز آشنا کرد.
پس از آن معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مدیریت شبکه برق ایران به توضیح و تبیین ساختار منابع انسانی شاغل در شرکت و نیاز ها و چالش های شرکت در این خصوص پرداخت.
کاشانی ضمن ابراز امیدواری از همکاری سازمان استخدامی گفت: «امیدواریم این سازمان شرایط کاری دشوار در مرکز راهبری را در نظر گرفته و برای این بخش از شرکت امکانی متفاوت با سایر بخش ها و همچنین سایر ادارات دولتی درنظر بگیرد. 
او در خصوص نیاز مبرم شرکت به جذب نیرو افزود: از سازمان استخدامی کشور تقاضا داریم پیرو درخواست های قبلی و با توجه به ظرفیت های قانونی موجود با جذب تدریجی نیرو در این شرکت (سالیانه بیست نفر) موافقت فرمایند تا زمان بازنشستگی نیروهای حال حاضر که هم زمان اتفاق خواهد افتاد، دچار مشکل نشویم. 
در ادامه مدیر کل توسعه منابع انسانی وزارت نیرو ضمن تشکر از مجموع فعالیت هایی که در این شرکت انجام می شود، برق را منبع مهمی از انرژی در زندگی امروز مردم دانست و از این رو کار شرکت مدیریت شبکه برق ایران را حائز اهمیت بسیار عنوان کرد. 
محمدعلی رفیعی گفت: در خصوص پرداخت ها در ساختار دولت نگاهی وجود دارد تحت عنوان عدالت در پرداخت ها که برای همه بخش ها و فعالیت ها بدون توجه به نوع و سختی کار متفاوت در ادارات، یکسان درنظر گرفته شده که گاهی از عدالت فاصله می گیرد. شاید بهتر باشد که این ساختار  بازبینی شود.
او افزود: ما در وزارت نیرو به شرایط کاری شما آگاه هستیم و می خواهیم از ظرفیت ها و قوانین موجود برای رفع مشکلات شرکت بهره مند شویم.
معاون تحقیقات ومنابع انسانی وزارت نیرو در این دیدار، ابراز امیدواری کرد بخشی از نیاز های شرکت در دوره های بعدی استخدامی برطرف شود. 
محمدصالح اولیا افزود: در ساختار نیروی انسانی باید دو موضوع کمیت و کیفیت در کنار یکدیگر مورد توجه قرار گیرند تا به نقطه بهینه در این خصوص دست یافت. از نظر من این شرکت در وزارت نیرو خاص بوده و نوع کار این شرکت ویژه محسوب می شود و شرایطش را نمی توان به سایر شرکت های زیر مجموعه توانیر تعمیم داد. بنابراین باید الگویی پیاده کرد برای بهینه کردن نیروی انسانی در این شرکت تا به ترکیب ایده آل خود به صورت بلند مدت دست یابد.   
 

نرگس موسوی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
قالب دلخواه شما
اندازه فونت