EN

با حضور وزیر نیرو،

سنکرون شبکه برق ایران و عراق کلید خورد

سنکرون شبکه برق ایران و عراق کلید خورد

مراسم سنکرون شبکه برق ایران و عراق امروز با حضور دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو، مهندس همایون حایری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ، دکتر داود فرخزاد مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و نافع الحمیدداوی معاون وزیر برق عراق ،یحیی جابر مدیر کل دیسپاچینگ ملی شبکه برق عراق و جمعی از مدیران کل فنی شبکه برق عراق به میزبانی شرکت مدیریت شبکه برق ایران در محل راهبری شبکه برق کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی؛ مهندس همایون حایری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و نافع الحمیدداوی معاون وزیر برق عراق در این مراسم  تفاهم نامه‌ هم فاز شدن شبکه برق دو کشور را امضا کردند.

در این مراسم وزیر نیرو به سفر سال گذشته اش به عراق و مذاکرات صورت گرفته اشاره کرد و گفت: قرار شد ظرف سه سال همکاری‌های مختلفی داشته باشیم که طی آن ظرفیت سازی نیروی انسانی، کاهش تلفات برق در شبکه‌های توزیع و سنکرون سازی شبکه‌های برق دنبال شود.

وی افزود: احداث نیروگاه‌های مختلف و تعمیر زیرساخت‌های آسیب دیده در دستور کار قرار دارد.

وزیر نیرو در ادامه به میزان صادرات اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ٨٠ درصد صادرات برق ایران به عراق انجام می شود و سنکرون شدن آن مربوط به قراردادی می باشد که پیش از این بین ایران و عراق بسته شده بود که بر این اساس باید شبکه برق دو کشور تا پایان ٢٠١٩ میلادی سنکرون می شد.

گفتنی است:در این مراسم توسط ویدئو کنفرانس،ارتباطی با استاندار دو استان خوزستان و استان کرمانشاه برقرار گردید.

لیلا شاهی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
قالب دلخواه شما
اندازه فونت