EN
پرش به محتوای اصلی

باحضور معاون مخابرات و پشتیبانی فنی؛

جلسه ارائه نرم افزار قرائت لحظه‏ ای کنتورهای سنجش و پایش انرژی برگزار شد.

جلسه ارائه نرم افزار قرائت لحظه‏ ای کنتورهای سنجش و پایش انرژی برگزار شد.

جلسه ارائه نرم افزار قرائت لحظه‏ ای کنتورهای سنجش و پایش انرژی با حضور مهندس علی اکبر عباسی معاون مخابرات و پشتیبانی فنی و نمایندگانی از کلیه شرکت‏ های برق منطقه‏ ای در تاریخ 29 خرداد ماه درمحل سالن کنفرانس شرکت مدیریت شبکه برق ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در ابتدای این جلسه " مهندس علی اکبرعباسی معاون مخابرات و پشتیبانی فنی"  به شرح اقداماتی در خصوص ایجاد قابلیت قرائت لحظه ‏ای و اطلاعات انرژی کنتورهای سنجش و پایش انرژی در سال‏های گذشته پرداخت.

 وی در ادامه با بیان مشکلات موجود چنین گفت: "با عنایت به نیاز صنعت برق به اطلاعات انرژی در مبادی مختلف تولید، مصرف و تبادلات برون‌مرزی در سطح انتقال و فوق توزیع، شرکت مدیریت شبکه از سالها قبل در مبادی مختلف اقدام به نصب کنتور نمود. در سال‌های اولیه، قرائت کنتورها توسط شرکت‌های برق منطقه‌ای انجام می‌شد که با توجه به شرایط وقت، مشکلات متعددی بروز می­ نمود.

در راستای مرتفع نمودن مشکلات موجود، شرکت مدیریت شبکه طرحی شامل چندین پروژه و قرارداد اجرا شدکه از این اقدامات  می توان به خرید نرم‌افزار جامع قرائت کنتور،استفاده از بستر فیبر برای قرائت کنتورها،استفاده از بستر APN برای قرائت کنتورها،اجرای پایلوت طرح APN ،اجرای طرح APN در سطح کشور وایجاد امکان قرائت لحظه‌ای" اشاره کرد.

در ادامه "خانم مهندس راضیه سلیمی مدیر دفتر سنجش و پایش انرژی"در گزارشی به قابلیت‏ های نرم ‏افزار جدید و امکانات ایجاد شده جهت پایش میزان تولید، وارادت – صادرات به کشورهای همسایه و مصرف در تقسیم بندی مجموعه چهار کشور، شرکت‏ های برق منطقه ‏ای، استانی و شرکت‏ های توزیع اشاره کرد.

وی افزود: "نظر به نیاز شرکت‌های توزیع در پایش لحظه‌ای بار فیدرهای 20 کیلوولت، در اسفند ماه 1397 شرکت مدیریت شبکه بر آن شد تا با استفاده از امکانات موجود و زیرساخت‌های فراهم شده، اطلاعات کنتورها را به صورت لحظه‌ای (در بازه حداکثر یک ربع) قرائت و در اختیار شرکت‌ها قرار دهد. نظر به موارد فوق در حال حاضر اطلاعات می­ تواند از طریق داشبورد در اختیار مدیران ارشد و از طریق وب‌سایت و وب‌سرویس در اختیار شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع قرار گیرد. با اجرای طرح فوق، فرآیند مدیریت مصرف در شرکت‌های توزیع و برق منطقه‌ای بدون صرف هزینه اضافی از قبیل DCU، مدیای مخابراتی و عوامل انسانی به دقت قابل انجام می ­باشد."

گفتنی است، نماینده فنی این شرکت به ارائه جزئیات امکانات موجود، روند قرائت اطلاعات، محدودیت‏ ها و چگونگی قراردادن اطلاعات قرائت شده از دو روش وب سرویس و سامانه تحت وب در اختیار شرکت‏ های ذینفع پرداخت تا کلیه شرکت ها با هر سطح امکانات بتوانند از نرم افزار قرائت لحظه‏ ای کنتورها جهت مانیتورینگ و پایش بار لحظه ‏ای استفاده نمایند.

 

لیلا شاهی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
قالب دلخواه شما
اندازه فونت