EN

در مرکز بین المللی آموزش‌های تخصصی مدیریت شبکه (IGMC-ITC)؛

دوره آموزشی کنترل فرکانس مبتنی بر سامانه بومی شبیه‌ساز شبکه برق برگزار شد.

دوره آموزشی کنترل فرکانس مبتنی بر سامانه بومی شبیه‌ساز شبکه برق برگزار شد.

دوره آموزشی کنترل فرکانس مبتنی بر سامانه بومی شبیه‌ساز شبکه برق با حضور پروفسور شهرام کوهساری از اساتید برجسته دانشگاه امیرکبیر، برای دو گروه از کارشناسان مرکز کنترل پشتیبان دیسپاچینگ ملی به میزبانی مرکز بین المللی آموزش‌های تخصصی مدیریت شبکه (IGMC-ITC) در اسفند 1397برگزار شد.

      "دکتر مهدی درفشیان مرام؛ رئیس مرکز پشتیبان راهبری شبکه برق کشور" استفاده از سامانه بومی شبیه‌ساز شبکه برق در برگزاری این دوره را وجه تمایز آن از سایر دوره‌های مشابه برشمرد و خاطرنشان نمود:  از جمله موارد قابل توجه در این دوره علاوه بر تفاوت محسوس با دوره‌های مرسوم که صرفا به صورت تئوری برگزار می‌شود، ارتقا سطح دوره‌های آموزشی متناسب با نیازهای راهبری شبکه و همچنین استقبال و رضایت فراگیران بدلیل استفاده از سامانه شبیه­ساز در انتقال مفاهیم تئوری می‌باشد.

نرم­افزار سامانه شبیه ساز بومی زمان-واقعی شبکه برق با همکاری دانشگاه امیرکبیر و با تلاش پروفسور کوهساری برای شبکه انتقال برق کشور و همچنین شبکه انتقال و فوق توزیع برق منطقه­ای زنجان طی 18 ماه تکمیل شد.

از قابلیت­های این نرم­افزار می­توان به شبیه‌سازی زمان-واقعی رفتار شبکه، شبیه‌سازی انواع مانورهای مختلف در شبکه، شبیه‌سازی حوادث شبکه، شبیه‌سازی بازیابی شبکه، شبیه‌سازی تجهیزات کنترلی از قبیل AVR، GOVERNOR، شبیه‌سازی ارتباط بین دیسپاچینگ ملی و دیسپاچینگ‌های منطقه‌ای، پست‌ها و نیروگاه‌ها اشاره نمود.

همچنین "مهندس اسماعیل خلخالی مسئول مرکز بین المللی آموزش های تخصصی مدیریت شبکه" نیز با اشاره به اهداف آموزشی از قبیل ارتقا دانش بهره­برداران در امور تخصصی شغلی و بهبود عملکرد در شرایط واقعی راهبری شبکه افزود؛ این دوره­ در قالب آموزش­های حین خدمت و مبتنی بر بحث و تبادل نظر گروهی، کار با سیمولاتور زمان-واقعی شبکه برق و برگزاری آزمون آنلاین برگزار شده است.

"مرکز بین المللی آموزش‌های تخصصی مدیریت شبکه به منظور آموزش و ارزیابی بهره­برداران شبکه برق کشور و منطقه در مرکز راهبری شبکه برق  (زنجان) تأسیس شده است."

لیلا شاهی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
قالب دلخواه شما
اندازه فونت