EN

با حضور معاون وزير نيرو و مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افتتاح شد؛

نخستين خط توليد كنتورهاي هوشمند بازار برق در كشور

نخستين خط توليد كنتورهاي هوشمند بازار برق در كشور

در مراسمي با حضور "همایون حائری" معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي و "داود فرخزاد" مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، خط توليد كنتورهاي سه فاز اتصال اوليه (CKPT) كلاس دو دهم S مورد نياز بازار برق كشور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی، در اين مراسم ضمن بازديد از مراحل طراحي و توليد كنتورهاي تك فاز و سه فاز هوشمند، خط توليد كنتورهاي اوليه بازار برق (AMI) با كلاس دقت بالا و خاص پست هاي فشار قوي در شركت الكترونيك افزار آزما افتتاح و به بهره برداري رسيد.
همایون حائری در مراسم بازدید از تولیدات این شرکت در سخنان خود بر قابليت هاي اين شركت براي ورود به عرصه طراحي و ساخت رله هاي حفاظتي كه از تجهيزات فوق حساس شبكه به شمار مي رود، با توجه به امكانات و قابليت هاي سخت افزاري و نرم افزاري شركت الكترونيك افزار آزما تاکید کرد.
کیفیت و اخذ الزام ها و استانداردهای لازم در این زمینه برای شرکت مدیریت شبکه برق ایران به عنوان متولی اندازه گیری انرژی در کل کشور بسیار حائز اهمیت است چرا که در صورت برابری این محصول با محصولات خارجی از نظر استانداردهای بین المللی، نیاز به تهیه آن از سایر کشورها با قیمت های بالا، مرتفع می شود. از این رو داود فرخزاد مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه، با حضور در این مراسم، از نزدیک خط تولید این شرکت را مورد بررسی قرار داد. 
در ادامه اين مراسم "بردبار"، مديرعامل افزار آزما نیز اين محصول را اولين كنتور مورد نياز بازار برق كشور معرفي كرد كه موفق به اخذ تاييديه شوراي ارزيابي شركت توانير شده و با كمتر از نصف قيمت مشابه خارجي در كشور توليد مي شود.
در پایان معاون وزير نيرو و هيئت همراه از مجموعه آزمايشگاهي الكترونيك افزار آزما كه قابليت انجام تست هاي مرجع بين المللي روي كنتورهاي هوشمند، RTU، ديتالاگر، رله و... را دارد، بازديد كردند.

نرگس موسوی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
قالب دلخواه شما
اندازه فونت