EN

بازدید رئیس جمهوری از مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور

بازدید رئیس جمهوری از مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور

رئیس جمهور صبح امروز با حضور در وزارت نیرو، از مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور (دیسپاچینگ ملی) واقع در شرکت مدیریت شبکه برق ایران بازدید و از نزدیک در جریان روند اقدامات، فعالیت‌ها و نقش این مرکز در حفظ امنیت، کنترل و توزیع برق مورد نیاز کشور قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی، در ابتدای این بازدید "رضا اردکانیان" وزیر نیرو ضمن ابراز خوشامدگویی به حضور حجت الاسلام والمسلمین "حسن روحانی" و هیئت همراه، به ارائه گزارشی از فعالیت ها و شرایط صنعت برق کشور پرداخت. 
پس از آن "داود فرخزاد" مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، فعالیت ها، اهداف و چشم اندازهای مرکز راهبری شبکه برق کشور را تشریح کرد.
فرخزاد در سخنانش به ارائه گزارشی از اقدام های صورت گرفته برای عبور از زمان اوج مصرف (پیک مصرف) در تابستان سال 97 پرداخت. 
سپس در ادامه این بازدید، "همایون حائری" معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با ارائه توضیحاتی در خصوص برنامه های وزارت نیرو در راستای تامین برق مطمئن و پایدار کشور در اوج بار مصرف سال ۹۸ و الزامات آن شامل پیش‌بینی تراز تولید و مصرف در پیک سال ۹۸، برنامه راه‌اندازی واحدهای نیروگاه‌های حرارتی، برنامه افزایش ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی، تجدید پذیر و برقابی، طرح‌های اولویت دار شبکه انتقال برق کشور، برنامه‌های مدیریت مصرف، الزامات تحقق برنامه‌های پیک مصرف سال ۹۸ کشور و قرار گرفتن تجهیزات صنعت برق در زمره کالاهای اساسی، برای رئیس جمهور تشریح کرد.
پس از این بازدید نشستی با حضور رئیس جمهور و وزیر، معاونان و مدیران وزارت نیرو برگزار شد.
 

نرگس موسوی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
قالب دلخواه شما
اندازه فونت