EN

آزمون خودراه‌اندازی نیروگاه‌های سیمره و زاهدان با موفقیت انجام شد

آزمون خودراه‌اندازی نیروگاه‌های سیمره و زاهدان با موفقیت انجام شد

آزمون خودراه‌اندازی (Black Start) نیروگاه‌های برق‌آبی سیمره و گازی زاهدان تحت نظارت معاونت راهبری شبکه برق کشور به طور همزمان و با خروج تجهیزات انتقال اعم از باسبارها، خطوط انتقال و ترانسفورماتورهای مورد نظر و سپس برق‌دارسازی آنها توسط واحدهای خودراه‌انداز و انجام بارگیری در حالت جزیره‌ای با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی؛ "مهندس اردشیر مذکوری مدیر دفتر بهره‌برداری و کنترل سیستم" یکی از مهمترین اهداف مدیریتی در حوزه بهره‌برداری شبکه سراسری برق کشور را چنین بیان کرد: یکی از مهمترین اهداف مدیریتی در حوزه بهره‌برداری شبکه سراسری برق کشور، حصول اطمینان از برقراری مستمر قابلیت خودراه‌اندازی در نیروگاه‌های خودراه‌انداز است.

"مدیر دفتر بهره‌برداری و کنترل سیستم" تصریح کرد: از آنجایی که در زمان وقوع حوادث گسترده سراسری نیاز به بهره‌گیری از نیروگاه‌های خودراه‌انداز برای برق رسانی به نیروگاه‌های غیرخودراه‌انداز و بازیابی شبکه اصلی برق کشور می‌باشد، ضروری است به صورت ادواری و براساس ملاحظات متعدد و پیچیده فنی برنامه‌ریزی شده، آزمون‌های خودراه‌اندازی تحت نظارت متمرکز دیسپاچینگ ملی به انجام برسد.

وی همچنین با اشاره به ایجاد ظرفیت‌های لازم در ساختار سازمانی و انجام اقدامات مؤثر در ارتقا سطح توانمندی‌های دیسپاچینگ‌های منطقه‌ای، از دست‌اندرکاران برنامه‌ریزی، نظارت و اجرای آزمون‌های خودراه‌اندازی قدردانی کرد.

در ادامه "مهندس حمیدرضا فیروزی، رئیس گروه هماهنگی و نظارت بر عملیات بازیابی" گفت: آزمون‌های خودراه‌اندازی نیروگاه‌های برق‌آبی سیمره و گازی زاهدان براساس سناریوهای تنظیمی ضمن خروج تجهیزات انتقال اعم از باسبارها، خطوط انتقال و ترانسفورماتورهای مورد نظر و سپس برق دارسازی آنها و انجام بارگیری توسط واحدهای خودراه‌انداز در حالت جزیره‌ای به انجام رسید.

 وی افزود: براساس کلان- راهبرد بازیابی شبکه سراسری و سازماندهی نوین فعالیت‌های راهبری شبکه در حالت فوق‌بحرانی بازیابی، مسؤولیت اجرای آزمون‌های خودراه‌اندازی در شبکه‌های تحت پوشش هر یک از دیسپاچینگ‌های منطقه‌ای به نماینده مسؤول اجرا در هر منطقه تفویض اختیار شده است و در این راستا، مسؤولیت نظارت بر آزمون‌ها بر عهده نماینده معاونت راهبری می‌باشد.

همچنین "مهندس عباس نصیری، ناظر آزمون نیروگاه زاهدان" اظهار داشت: آزمون اخیر پس از انجام بهینه‌سازی واحدها به منظور گازسوز شدن به انجام رسید. از این‌رو، اهمیت انجام آزمون مزبور، حصول اطمینان از کارآمدی واحدهای نیروگاه زاهدان در راه‌اندازی خوداتکا ضمن تأمین بار با هر دو سوخت گاز و گازوئیل در حالت بهره‌برداری جزیره‌ای بوده است.

گفتنی است؛ آزمون نیروگاه سیمره با اقدام هماهنگ عملیاتی مرکز کنترل ملی، مرکز کنترل دیسپاچینگ منطقه غرب، مرکز کنترل دیسپاچینگ فوق‌توزیع غرب، مدیریت و امور بهره‌برداری نیروگاه سیمره، بهره‌برداری ایستگاه‌های سیمره و اسلام‌آباد غرب، شرکت‌های توزیع نیروی برق استان‌های کرمانشاه و ایلام و گروه‌های تعمیرات پست و رلیاژ شرکت برق منطقه‌ای غرب انجام شد. همچنین در آزمون نیروگاه زاهدان، عملیات یکپارچه آزمون خودراه‌اندازی با همکاری هماهنگ مرکز کنترل ملی، مرکز کنترل دیسپاچینگ منطقه شرق، مدیریت و امور بهره‌برداری نیروگاه زاهدان، بهره‌برداری ایستگاه فوق‌توزیع زاهدان، شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان و گروه‌های تعمیرات پست شرکت برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان انجام شد.

 

لیلا شاهی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
قالب دلخواه شما
اندازه فونت