EN

با حضور مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران انجام شد؛

افتتاح مرکز بین المللی آموزش های تخصصی مدیریت شبکه در زنجان

افتتاح مرکز بین المللی آموزش های تخصصی مدیریت شبکه در زنجان

در مراسمی با حضور دکتر فرخزاد مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه و معاونان و مدیران این شرکت و همچنین رئیس مرکز پشتیبان زنجان و مدیران صنعت برق در استان زنجان، این مرکز به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی، فرخزاد در این مراسم دیسپاچینگ هر کشور را ویترین صنعت برق آن کشور دانست و گفت: «هر چقدر برای این بخش تلاش کنیم، برای آبروی و عظمت صنعت برق تلاش کرده ایم.»
او در ادامه راه اندازی این مرکز را نمونه ای بارز از همکاری دانشگاه و صنعت عنوان کرد و ابراز داشت: «این مرکز می تواند طلایه دار ایجاد ادبیات مشترک در صنعت برق به خصوص در مراکز راهبری کشور شود.»
دکتر فرخزاد افزود: «زنجان به قطب علمی آموزش های تخصصی مدیریت شبکه تبدیل خواهد شد.»
ایشان اظهار داشت: می خواهیم در آینده به شبکه برق اروپا، روسیه و ترکیه متصل شویم که زنجان با قرار داشتن در این مسیر، نقش مهمی را در برقراری این ارتباط خواهد داشت و محتمل است که به مرکز ثقل انرژی الکتریکی کشور تبدیل شود.
گفتنی است در این مراسم مهندس اله مرادی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای زنجان، مهندس علیزاده مدیر عامل شرکت توزیع زنجان و دکتر توکلی رئیس موسسه آموزشی علمی کاربردی صنعت آب و برق نیز حضور داشته و پس از مهندس مهدی مقیم زاده معاون راهبری شبکه برق کشور و مهدی درفشیان مرام رئیس مرکز پشتیبان زنجان  به ایراد سخن پرداختند.
در پایان این مراسم، با اهدای لوح سپاس از دست دکتر فرخزاد از دست اندرکاران راه اندازی این مرکز آموزش قدردانی شد. 
پس از بازدید از بخش های مختلف مرکز بین المللی آموزش های تخصصی مدیریت شبکه، پروفسور شهرام منتصر کوهساری استاد دانشگاه امیر کبیر، به معرفی سامانه شبیه ساز پاشا و پویا که به صورت کاملا بومی و در دانشگاه امیرکبیر ساخته شده و به منظور استفاده در این مرکز آموزشی دستخوش تغییر قرار گرفته است پرداخت. 
مرکز بین المللی آموزش‌های تخصصی مدیریت شبکه به منظور آموزش و ارزیابی بهره¬برداران شبکه برق کشور و منطقه در دیسپاچینگ پشتیبان (زنجان) تأسیس شده است.
این مرکز به منظور آموزش، با آموزی و ارزیابی افرادی که کارشان به راهبری شبکه مربوط می شود تاسیس شده تا به لحاظ راهبری، اطمینان لازم به دست آید که صلاحیت لازم برای انجام چنین امری را دارند.
تمرکز اصلی مرکز بین المللی آموزشی مدیریت شبکه در حوزه راهبری و مبتنی بر سامانه های شبیه ساز شبکه (DTS) است اما قطعا دوره هایی را نیز در خصوص سایر حوزه های دیسپاچینگ مانند مخابرات، اسکادا و برنامه ریزی برگزار خواهد کرد. 
 

نرگس موسوی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
قالب دلخواه شما
اندازه فونت