EN

معاون راهبری شبکه برق کشورخبر داد ؛

آغاز فعالیت مرکز بین‌المللی آموزش‌های تخصصی مدیریت شبکه (IGMC-ITC)

آغاز فعالیت مرکز بین‌المللی آموزش‌های تخصصی مدیریت شبکه (IGMC-ITC)

"معاون راهبری شبکه برق کشور مصطفی رجبی مشهدی"،از آغاز فعالیت  مرکز بین‌المللی آموزش های تخصصی مدیریت شبکه در پاییز سال جاری خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی؛ "معاون راهبری شبکه برق کشور مصطفی رجبی مشهدی" گفت: با حضور مقامات ارشد وزارت نیرو، مرکز بین‌المللی آموزش‌های تخصصی مدیریت شبکه (IGMC-ITC) قطب آموزش راهبری در مرکز پشتیبان راهبری شبکه برق کشور در شهر زنجان به طور رسمی افتتاح و آغاز به کار خواهد کرد.

در ادامه رجبی تامین برق با امنیت پایدار، حفظ تجهیزات گران قیمت شبکه برق، بهره ­برداری بهینه از منابع تولید و انتقال و بازیابی شبکه در شرایط فروپاشی را از مهمترین ماموریت­های شرکت مدیریت شبکه برق ایران دانسته و تحقق این امور را در گرو استفاده از متخصصین و کارشناسان خبره و با دانش فنی روز در تمامی سطوح بهره ­برداری شبکه برق یاددآور شد.

 وی تسلط بر تکنولوژی های نوین بهره برداری و کنترل شبکه در سطح بین المللی،آموزش مداوم و انتقال تجربه با استفاده از بروزترین سیستم های آموزشی، دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای بهره برداری  وگردش اطلاعات و بروزرسانی دانش و مهارت‌های فردی در زمینه راهبری شبکه برق را از مواردی برشمرد که ایجاب می­کند که تمامی بهره ­برداران شبکه برق به طور مستمر از آن بهره­ مند شوند.

در ادامه "رییس مرکز پشتیبان راهبری شبکه برق کشور، مهدی درفشیان مرام"، افزود: مرکز بین‌المللی آموزش ­های تخصصی مدیریت شبکه (IGMC-ITC) در مرکز پشتیبان راهبری شبکه برق کشور با هدف ایجاد قطب آموزشی راهبری شبکه برق با رویه­ ای جامع بر مبنای دانش-تجربه و تمرکز بر آموزش­ های مرتبط با حوزه بهره ­برداری شبکه قدرت تشکیل شده است.

وی برگزاری دوره­های مرتبط با حوزه راهبری شبکه برق را به صورت تئوری و عملی و همچنین صدور گواهینامه صلاحیت بهره‌برداری از این مرکز را در تمامی سطوح، در دستور کار خود قرار داده است.

ایشان توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی، ارتباط مداوم با مراکز آموزشی و علمی تحقیقاتی و صنعتی معتبر جهانی و ارتقاء مستمر دانش­ های نوین را از  ماموریت­ مهم مرکز بین­ المللی آموزش­ های تخصصی مدیریت شبکه برق کشور (IGMC-ITC) برشمرد.

وی همچنین اظهار داشت؛ توجه به چشم‌انداز توسعه مرکز آموزش در سطوح ملی و بین المللی و ایجاد قطب آموزشی راهبری شبکه، اهداف و برنامه­ هایی همچون  محوریت ارائه آموزش ­های بین‌المللی بهره­ برداری، کنترل و بازیابی شبکه در سطح ملی و منطقه‌ای، ایجاد نظام گواهینامه‌ای­ صلاحیت حرفه ­ای و صدور گواهینامه برای بهره ­برداری شبکه سراسری برق کشور،مرجعیت آموزش راهبری شبکه بر اساس سامانه‌های شبیه ­ساز شبکه برق وایجاد وحدت رویه در آموزش­ های راهبری در شبکه برق مدنظر می باشد.

 

 

لیلا شاهی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
قالب دلخواه شما
اندازه فونت