EN
پرش به محتوای اصلی

درباره سامانه قراردادهای بازار برق

مدیران و کارشناسان حوزه مدیریت شبکه برق نیاز به اطلاعاتی به هم پیوسته و یکپارچه در خصوص درخواست های قراردادهای بازار برق دارند تا بتوانند به موقع و سریع امکان پیگیری درخواست های مربوط به هر نیروگاه را داشته باشند تا اقدامات لازم در مورد هر درخواست انجام داده و در آخر فرم قرارداد را در اختیار متقاضیان درخواست قرار دهند. از این رو بحث ایجاد سامانه قراردادهای بازار برق شکل گرفت و جلسات شناخت از طرف کارشناسان مدیریت شبکه برق دایر گردید.

سند حاضر مروری کلی بر امکانات سامانه می باشد. در اين سند تنها نکات اصلی آورده شده و جزئیات در اسناد مربوطه دیگر مکتوب گردیده اند.

نیازمندیهای عملیاتی ماژول

سامانه قراردادهای بازار برق شامل دو پنل: مدیریت و متقاضی می باشد که لیست نیازمندی های بخش عملیاتی این سامانه :

مشخصات شرکت:
  • ثبت نام اولیه؛ صفحه ثبت نام اولیه نیازمند است تا اطلاعات اولیه شرکت (متقاضی) ثبت و نگهداری شود و امکان انتخاب نوع قرارداد: قرارداد خرید، انتقال و فروش برق برای کاربر وجود دارد.
  • مشخصات عمومی شرکت؛ بخش مشخصات شرکت در برگیرنده اطلاعات عمومی شرکت می باشد که متقاضی قبل از ثبت قرارداد باید مشخصات شرکت را وارد کند.
  • فهرست نیروگاه ها؛ بخش فهرست نیروگاه ها در برگیرنده تمام اطلاعات نیروگاه های شرکت مورد نظر می باشد و هر نیروگاه اطلاعاتی از قبیل مشخصات کنتورها و واحدهای نیروگاه را دارا می باشد. این منو فقط برای قراردادهای خرید برق قابل رویت می باشد.
  • سابقه قراردادها؛ در بخش سابقه قراردادها متقاضیان با وارد کردن اطلاعات سوابق خود امکان مشاهده جدولی از اطلاعات مربوط به سوابق قراردادهای شرکت خود را دارند.
  • معرفی مدیرعامل، هیئت مدیره و سهامداران؛ در این بخش متقاضب اطلاعات هر کدام از اعضای هئیت مدیره و سهامداران به همراه مدارک مورد نیاز را پیوست می کنند. سابقه فعالیت افراد نیز در این مکان از کاربر گرفته می شود.
  • معرفی نماینده بازار برق؛ در این بخش متقاضیان نمایندگان بازار برق را ثبت و امکان مشاهده لیست نمایندگان را دارند.
میزکار:

کارتابل؛ در این بخش کاربر اعم از متقاضیان و کارشناسان شبکه برق نیاز به صفحه ای برای نمایش میزکار خود دارند تا بتوانند درخواست های مربوط به هر قرارداد را مشاهده و پیگیری نمایند. متقاضیان در صورت تایید نهایی درخواست، امکان دانلود فایل Pdf قرارداد را خواهند داشت.

بایگانی؛ درخواست هایی که به مرحله نهایی رسیده باشند پس از تایید و یا رد نهایی در این بخش بایگانی خواهند شد. کارشناسان ومتقاضیان امکان مشاهده این بخش را دارند.

درخواست قرارداد خرید برق/ فروش برق/ انتقال؛ این بخش شامل صفحات ویزاردی ثبت درخواست مورد نظر می باشد که در مرحله اول تمام اطلاعاتی که در منوی مشخصات شرکت وارد شده نمایش داده می شود، در مراحل بعد بنا به قرارداد درخواستی، اطلاعاتی همچون پیش بینی آمادگی و انرژی ، مدارک و بازبینی اطلاعات در اختیار متقاضی قرار می گیرد.

ویژگیهای گذرواژه:
  • گذرواژه به حروف بزرگ و کوچک حساس می باشد.
  • گذرواژه می بایست به گونه ای انتخاب گردد که حداقل دوازده کاراکتر، شامل عدد، حروف و حداقل یک کاراکتر خاص(به عنوان مثال:!،@،-) داشته باشد.
(جهت تغییر گذرواژه، پس از ورود به پورتال، روی نام کاربری خود، واقع در قسمت بالا سمت چپ صفحه، کلیک نمایید. بر روی قسمت ویرایش پروفایل کلیک کرده و وارد قسمت مدیریت رمز عبور شوید.)
قالب دلخواه شما
اندازه فونت