EN
پرش به محتوای اصلی

آخرین وضعیت گازرسانی به نیروگاه‌ها/هنوز برخی نیروگاه‌ها مازوت می‌سوزانند

آخرین وضعیت گازرسانی به نیروگاه‌ها/هنوز برخی نیروگاه‌ها مازوت می‌سوزانند
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر با بیان اینکه هنوز هم برخی نیروگاهها از سوخت مازوت استفاده می کنند گفت:در نیروگاههایی که با کمبود سوخت گاز مواجه هستند ترکیبی از سوخت گاز،گازوئیل و مازوت استفاده می شود.
مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت گازرسانی به نیروگاه‌ها گفت: به هر حال با توجه به اینکه در فصل سرما اولویت گازرسانی از سوی وزارت نفت واحدهای مسکونی و مشترکین خانگی هستند اما به هر حال ما در تلاش هستیم تا با ترکیبی از سوخت‌های دیگر تولید برق در نیروگاه‌ها را متوقف نکنیم.
وی ادامه داد: در برخی نیروگاه‌ها که سوخت تحویلی گاز کم است با ترکیبی از سوخت گاز،گازوئیل و مازوت تولید برق انجام می دهیم.
* روزانه 70 میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه‌ها تحویل می‌شود
رجبی مشهدی در پاسخ به این سئوال که پس هنوز هم برخی نیروگاه‌ها از سوخت مازوت برای تولید برق استفاده می کنند گفت: به هر حال برخی از نیروگاه‌های کشور از سوخت مازوت برای تولید برق استفاده می‌کنند که امیدواریم با گرم‌تر شدن هوا و افزایش سوخت تحویلی گاز این مشکل نیز برطرف شود.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر در پاسخ به این سوال که میزان سوخت تحویلی گاز به نیروگاه‌ها در حال حاضر چقدر است اظهار داشت: سوخت تحویلی گاز به نیروگاه‌ها در حال حاضر به حدود 70 میلیون متر مکعب در روز رسیده است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مشکلات و آلودگی‌های ناشی از سوخت مازوت و تبعات آن این روزها نه تنها گریبان گیر هوای مناطق شده است بلکه از نظر کارشناسان و دوستداران محیط زیست، تاثیر مستقیم بر زندگی فردی و اجتماعی دارد و مشکلاتی را برای کشاورزی و محیط زیست ایجاد می کند.
لیلا شاهی امتیاز به خبر :
قالب دلخواه شما
اندازه فونت