بهمن صالحی مدیر عامل شرکت صادرات تجهیزات و خدمات صنایع آب و برق ایران (صانیر) با آشوت مانوکیان وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طیبیعی ارمنستان دیدار کرد و دو طرف بر اجرای به موقع خط سوم انتقال برق بین دو کشور تاکید کردند. " />
EN
پرش به محتوای اصلی

ایران و ارمنستان بر اجرای به موقع خط سوم انتقال برق بین دو کشور تاکید کردند

ایران و ارمنستان بر اجرای به موقع خط سوم انتقال برق بین دو کشور تاکید کردند
بهمن صالحی مدیر عامل شرکت صادرات تجهیزات و خدمات صنایع آب و برق ایران (صانیر) با آشوت مانوکیان وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طیبیعی ارمنستان دیدار کرد و دو طرف بر اجرای به موقع خط سوم انتقال برق بین دو کشور تاکید کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در ارمنستان، دیدار صالحی و مانوکیان روز دوشنبه انجام گرفت و آخرین وضعیت همکاری های دو کشور بویژه در حوزه انتقال برق و گاز مورد بررسی قرار گرفت.

دو طرف در این دیدار با اشاره به اهمیت اجرای طرح احداث خط سوم انتقال برق بین ایران و ارمنستان بر اتمام به موقع این طرح تاکید کردند.
خط سوم انتقال برق بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان به منظور انتقال برق حاصل از فروش گاز کشورمان به ارمنستان صورت می گیرد.
طول این خط 270 کیلومتر می باشد که با حمایت مالی بانک توسعه صادرات ایران و اجرای آن توسط شرکت صانیر در حال اجرا است.
با بهره برداری از خط سوم انتقال برق ایران و ارمنستان، ظرفیت صادرات برق ارمنستان به کشورمان سه برابر افزایش خواهد یافت که حجم تجارت خارجی بین دو کشور را افزایش خواهد داد.

نرگس موسوی امتیاز به خبر :
قالب دلخواه شما
اندازه فونت