شرکت مدیریت شبکه برق ایران

تاریخ: 26 شهریور 1399

طی آئینی با حضور وزیر نیرو از شرکت مدیریت شبکه برق ایران تقدیر شد/وزیر نیرو: حاصل كار هماهنگ و همدلانه در صنعت برق کشور هم در تاريخ صنعت برق ايران و هم تاريخ سياسي ايران ثبت و ضبط خواهد شد

به گزارش روابط عمومی،در حاشیه این مراسم"مهندس محسن طرز طلب مدیر عامل شرکت تولیدنیروی برق حرارتی" از "مهندس مهدی مقیم زاده معاون راهبری شبکه برق کشور" به جهت نقش مهم وكليديشان در گذر موفق از پيك تابستان 1399 تقدیر نمود.
در بیستمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛در بخش مدیریت از شرکت مدیریت شبکه برق ایران،در بخش تولید از شرکت‌های تولید کننده برق نیروگاه‌های حرارتی، تجدید پذیر، نیروگاه‌های آبی، تولید پراکنده و نیروگاه‌های اتمی تقدیر شد.
در حاشیه این مراسم، طرح‌های ارتقای توان عملی و رفع محدویت‌ تولید نیروگاه‌های رامین اهواز، اسلام‌آباد اصفهان، زاگرس، شازند و قدس سمنان با اعتباری بالغ بر 56 میلیارد تومان توسط وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
گفتنی است، نیروگاه‌ها با افزایش عمر و مدت زمان بهره ‌برداری مستهلک شده و با افت میزان تولید و راندمان مواجه می ‌شوند، برای جبران این افت تولید و راندمان واحدها، لازم است طرح‌های بهینه ‌سازی در نیروگاه‌ها اجرا شود.
براین اساس؛اجرای طرح‌های رفع محدودیت تولید که با مشارکت سازندگان داخلی و با استفاده از توان تولید داخل محقق شده است، ثمراتی از قبیل: "کاهش نرخ خروج اضطراری و افزایش ضریب آمادگی واحدها"، "افزایش راندمان واحدها و کاهش مصرف سوخت" و "کاهش آب مصرفی نیروگاه‌ها" را در پی داشته است.
 

روتیتر: در بیستمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛