طراحی سایت
EN
شنبه 01 اردیبهشت 1397

اخبار شرکت

قراردادهای فروش دوجانبه برق معرفی شد؛

در جمع تولید کنندگان برق و مصرف کنندگان حوزه نفت، گاز و پتروشیمی

در جمع تولید کنندگان برق و مصرف کنندگان حوزه نفت، گاز و پتروشیمی

نشست تخصصی معرفی قراردادهای فروش دوجانبه برق در حوزه نفت، در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در این نشست دکتر "علی کاظمی باباحیدری" رئیس فراکسیون نفت و نیروی مجلس شورای اسلامی، دکتر "حبیب قراگوزلو" معاون بازار برق و "رضا ظریفی" مدیر امور قرارداهای بازار برق از شرکت مدیریت شبکه برق ایران در جمع مدیران نیروگاه ها و صنایع حوزه نفت حضور یافتند.
در این جلسه مهندس وحدتی رئیس هیات مدیره سندیکای شرکتهای تولید کننده برق به بیان برخی از مشکلات تولید کنندگان برق بخصوص در حوزه تامین نقدینگی پرداخت و  دکتر "علی کاظمی بابا حیدری" رئیس فراکسیون نفت و نیروی مجلس نیز، آمادگی این فراکسیون را در حمایت و رفع مشکلات موجود تولیدکنندگان برق اعلام کرد. 
رضا ظریفی در این نشسست ضمن بیان قابلیت ها و تاثیر این نوع قرارداد در کاهش هزینه های مصرف برق صنایع، به معرفی چهار قرارداد دوجانبه ای که تاکنون بسته شده اند پرداخت.
او نحوه محاسبه و پرداخت بهای برق خریداری شده در زمان تعطیلی صنایع و مواقعی که برق مصرف نمی شود را نگرانی اصلی مصرف کنندگان برق عنوان کرد و گفت: «با توجه به تبادل برق بر اساس قراردادهای دوجانبه منعقد شده و حداقل یک ساله بودن این قراردادها، هزینه ها در پایان هر ماه محاسبه می شود. توصیه ما به صنایع برای رفع این نگرانی این است که سقف دیماند را در قرارداد دوجانبه تامین نکنند، بلکه درصدی از دیماند و یا سقف قرارداد انشعاب مصرف کننده در نظر گرفته شود، در واقع درصدی را در نظر بگیرند که مطمئن هستند در طول ماه مصرف می شود و نگران زمان تعمیرات و یا تعطیلات نباشند.»
در قسمت پایانی این نشست که به پرسش و پاسخ اختصاص یافته بود، دکتر قراگوزلو ضمن پاسخگویی به پرسسش های مطرح شده پیرامون قراردادهای دوجانبه برق و گواهی ظرفیت، خواستار تحرک و فعالیت بیشتر از سوی اعضای سندیکای تولیدکنندگان برق برای نیل به اهداف و مزایای بخش خصوصی در حوزه تولید برق شد.  
 

نرگس موسوی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.